XI FESTIVAL - IZABRANE KLAPE UČESNICE PDF Štampaj E-pošta

Nakon  pomjeranja datuma  takmičarske  večeri  MUŠKIH KLAPA  i  NOVIH KOMPOZICIJA , sa 4. na 5.avgust  ( radi kotorskog Karnevala -4.avgusta) zahvaljujući upravo razumijevanju  pomenutih  klapa , sačuvana je cjelina  programa i učesnika . Nakon što je  STRUČNI ODBOR  pregledao prijave , partiture i audio snimke i dao na usvajanje svoj prijedlog Upravnom odboru Festivala,  isti je   odlučio o konačnom programskom kalendaru i učesnicima,  kako slijedi :

Četvrtak -  2 avgusta :     otvaranje XI Festivala slikarskom izložbom  mladih talenata iz ŠKOLE LIKOVNE UMJETNOSTI – CETINJE.
                                                                        
Petak  - 3.  avgusta    :     takmičarko veče  ŽENSKIH I MJEŠOVITIH KLAPA
     
     ženske klape:
repertoar :                     
     
 
1.Senjkinje- Senj
1. U đardinu 2.Murtilica , lipo cviće,                  
2.Neum – Neum
1. Paun leti 2. U poju se mala                            
3. Mendula –Kaštel Štafilić
1. Šjora Mare 2. Lipo ti je živit u Morkanu         
4. Narenta - Mostar
1. Jabuko rumena,  2. Nemoj šiti me stara majko, 
5. Drača – Mostar
1. Poskoči đevojko, 2. Jubavi, ufanje veliko,
6. Cavtajke – Cavtat
1. Mila mi je govorila majka   2.Znaš neviro
7. Teranke -  Pula
1.  Ne biž suzi   2. Sušna zivka na škoju 
8. Fortuna- Dubrovnik
1. Želja    2. Kaleto moja draga
 
     mješovite klape:
 
     
 
1.Kurenat Mljet
1 Prispjelo je Kumanovo 2. Prid kućom ti mindel 
2. Castel Nuovo Herceg Novi
1. Romansa pomorca   2.Uljanica moje matere 
3. Boca Nostra- Kavač
1. April 1979   2. Misao svijeta
4. Kampaneli -Kaštel Donji
1. Izajdi do žala   2. Zbogom oče, majko 
5. Signum – Čapljina
1. Nema barkariola 2.Loza u škripu
6. Hrvoje – Mostar
1.  Slav'jo poje  u lugove  2.Bodulska balada
     
Subota  - 4 . avgusta :
11.oo č. Muzej grada Perasta  : Naučni skup “ Ludwig Kuba-Pjesme dalmatinske iz Boke 1907.g.”   -  
 
21.00 - Revijalno učešče klapa na KARNEVALU U KOTORU – “Bokeljska noć”
Nedelja - 5 avgusta . : takmičarsko veče MUŠKIH KLAPA  I  NOVIH KOMPOZICIJA
 
muške klape :
repertoar :
 
 
Dubrava – Dubrava ( Split)
1.Ustaću rano ja  2.Zemlja
Podvorje – Kaštel Sućurac
1.Paun leti, pa poleti    2.Jubavi, ufanje veliko,
Reful – Split
1.Bura    2. Loza u škripu     
Assa voce – Podgorica
1. Dva brodića mala  2. Ne more mi bit
5.    Trebižat – Čapljina
1. Vraćam se tebi Boko moja, 2.Žetelačka   
6.    Žrnovnica-Žrnovnica
1. Jabuko rumena    2. Čuvaj je majko moja
7.    Kvarner – Bakar
1. Mare i cvijeće       2.Šetala se Jelica i Ive
 
nove kompozicije  :  
Žrnovnica
1. Tebe nima
Constantine
1. Kraj mora zauvek    
Assa Voce
1. Maestrali
Narenta – Mostar
1. Ladja
Kvarner – Bakar
1. Konoba           
                    
2. More
 
U nastavku programa :   -revijalno veče  domaćih klapa i gostiju
 
Upravni odbor Festivala
 
 
 
< Prethodno   Sledeće >
RocketTheme Joomla Templates