POČINJE XII FESTIVAL KLAPA PERAST- 2013. PDF Štampaj E-pošta
POČINJE XII FESTIVAL KLAPA PERAST- 2013.
 ( 26 – 28 .jula 2013.)  
 
U petak  26.jula u 20 č , u muzeju grada Perasta će , kao dio petogodišnje tradicije , biti otvorena  IZLOŽBA SLIKA  MLADIH TALENATA UMJETNIČKE ŠKOLE SA CETINJA .
 
Već u 21.00 č na trgu pred ctrkvom Sv.Nikole , počinje zvanično XII Festival klapa. Prisutne će pozdraviti gradonačelnica Kotora, gospođa Maja Marija Ćatović.
 
Redosljed događanja i repertoar možete pogledati u nastavku
 
 
PREGLED UČESNIKA I REPERTOARA 
sa REDOSLJEDOM NASTUPA
ŽENSKE KLAPE  (Petak 26/7)
 
1. (ž) ZVIJEZDA MORA  - NEUM ......................... Muz.voditelj: Mario Soldo
                         1.“ U đardinu“-muzika i tekst:narodni,aranžman:N.Gregović
                         2.“ Bukovica“-muzika i tekst:narodni,aranžman:I.Brkić
 
2. (ž)  KAMELIJA .......  OPATIJA  .........................Muz.voditelj: Saša Matovina
                          1.“ Tri sokola“-muzika i tekst:narodni,aranžman:N.Gregović
                          2.“ Da je meni voja tvoja“-muzika i tekst:I.Brešan,ar:K.Magdić
 
3.  (ž )  MUSICA VIVA   - SOMBOR .......................Muz.voditelj:Marita Topić
                         1.“ Dobrotska“ –muzika i tekst:narodni,azranžman:N.Gregović
                         2.  “Rusulica-muzika:Z.Jakopac,aranžman:J.Ćaleta,tekst:narodni
 
4.(ž) INCANTO  ................Kotor.......................... Muz.voditelj: Vesna Ivanović 
                          1.“ Žuđenje moje “-muzika i tekst:narodni,aranžman:N.Gregović
                          2.“ Divojka je zelen bor gojila“-muzika i tekst:narodni, aran:M.Rogošić
 
5. ( ž) FORTUNA .............. Dubrovnik ................... Muz.voditelj:Maja Maru
                      1.“ Boko moja mila“-muzika i takst:narodni,aranžman:M.Pajović
                      2.“ Na me pogled ti obrati“ – muzika i tekst narodni , aranžman Miho Bulić
 
 
6. (ž )NEUM –  NEUM  ........................................Muz.voditelj:Adriana Prkačin
                        1.“Poskoči đevojko“-muzika,aranžman i tekst: M.Vucetic
                        2.“Materin plač“-muzika i aranžman:M.Cacija,tekst:L.Brumnjak            
                                         
 7. (ž)  VOX MIRUS .........  Podgorica........................ Muz.voditelj:Mirjana Živković-Kurdadze
                        1.“ Vozila se barka“-muzika i tekst:narodni,aranžman: N.Gregović
                        2. „ Jabuko rumena“ -  narodna , aranžman  N.Gregović
 
                                                                                                                    
8.(ž)ORŠULICE............VODICE  .................................. Muz.voditelj: Ivo Lise
                         1. „ Zdravica“ – narodna , aranžman  Nikola Gregović
                         2.  “Nisan znala,nisan virovala“-muz i aranž:D.Fio,tekst:narodni
  9.( ž ) DIVA – ŠIROKI BRIJEG...................................  Muz.voditelj:  Ivana Paponja
                     1.“ Pjaca od salate“-muzika i aranžman: M.Vučetic,tekst: S.Boroe
                     2.“Vrani se konji igrali“-muzika i aranžman:I.Kaleb,tekst:narodna
                                                      
 10.(ž)ŠKERAC.......................KORČULA  .....................Muz.voditelj:Velebit Versić  
                      1.“Majko mila, majko draga“- muz i tekst M.Rogošić aranžV.Versić
                      2. “Dobra večer ružo moja“-muzika i tekst:narodni, aranžman:D.Fio
                                           
            
MJEŠOVITE KLAPE  (subota 27/7)
 
1 .  (mj) KURENAT ............ Mljet ............................... Muz.voditelj:Velebit Versić
                        1.“Ustat cu rano ja“-muzika i tekst:narodni,aranžman:V.Versić
                        2.“Ja odlazin draga“-muzika i tekst:narodni,aranžman:V.Versić
 
2.  (mj) SIGNUM ..........Čapljina  ..............................  Muz.voditelj Filip Knežević
                        1.“BURA“ –muz:Milan Kovačević,ar:Mija Kovačević, tekst:O.Pavlović
                        2.“Jubavi,ufanje veliko“-muz. i tekst:narodni aranž.   R.Kraljević
                                  
3.   ( mj) CASTEL NUOVO ... Herceg Novi..................   Muz.voditelj:Dusan Tadić
                        1.“ Romansa“  -  muzika i aranžman M.Vidović  tekst M.Milošević  
                        2.“ U tvom tilu grij“-      muzika i aranžman:M.Čačija,tekst:S.Budimir
                                                                                      
MUŠKE KLAPE  (subota 27/7 )
 
1. (m) BUKALETA  .......... Pazin ............................... Muz.voditelj:Danijel Drazić
                     1.“ Paun leti“-muzika i aranzman:N.Gregovic,tekst:narodni
                     2.“ Kad sam bio na tvom grobu“-muzika,aranžman i tekst:M.Bulić
 
2. (m)  TREBIŽAT – TREBIŽAT ....................................Muz.voditelj: Ivica Kaleb
                   1. „Rano rani đurđevica Jela“  - muz. i tekst narodni , aranžman Ivica Kaleb
                   2. „Te tvoje oči“ – muziksa i tekst narodni, aranžman Ivica Kaleb
 
3. ( m)  ASSA VOCE     PODGORICA ..........................Muz.voditelj: Ilija Dapcevic
                  1.“ Zeleničke tihe vale“- muz. D Rakić, tekst DSeferović  aranž. Martina Lukšić
                  2. „ Loza u škripu“ – muzika, tekst i aranžman: Rajmir Kraljević
 
4. (m)  CONSTANTINE .....  NIŠ ................................Muz.voditelj: Bojan Stanković 
                     1 .“Bura“ –muz. M Kovačević, ar.M Kovačević/ B.Stanković , tekst :  O Pavlović
                     2.“ Htio bi te zaboravit“-muzika i tekst:narodni,aranžman:N.Buble  
 
5.  ( m ) AKUŽA ................Split...............................  Muz voditelj: Ana Kodrić
            1. „Sinoć moma” , narodna  aran. Ivo Begu
                   2.  „Jedva čekam tamne noći” ,     narodna Hvar aranž Silvio Bombardeli
 
                            
NOVA KLAPSKA PJESMA  (5)
 
1.    ( m)  ASSA VOCE.......... PODGORICA.......................... SIRENA OD GORA
               -muzika i aranzman:S.Gacevic, tekst:V.Lalovic
 
2.( mj) CASTEL NUOVO ... H.Novi ......................................USNULA JE SANAK MARA
        - muzika, tekst  i aranžman:  Siniša Jovanov
 
3.     (m)  CONSTANTINE ..... NIŠ.......................................NOSTALGIJA ZA BOKOM
             - muzika i aranžmn : Dinko Fio , tekst : Ante  Mekinić  
 
 4 .   ( ž-) ALATA) ................  Podgorica  ...................... .....VOLIM TE MORE
             -muzika i tekst : Mirko Nenezić, aranžman Zoja Đurović
 
 5.     (ž.)  NARENTA ............. Mostar .................................TREBA DUŠU VIDIT
              -muzika :  i aranžman : Dragan Filipović tekst : A.Tadić Šutra
 
 
 
Prije revijalne večeri u nedelju 28.jula  u Muzeju grada Perasta  u 19.30 č .  održaće se mala promocija I izdanja festivalskog lista „ LIRICA“ . Ovaj  broj „Lirice“  je poseban iz razloga što sadrži 38 savremenih klapskih obrada   pjesama koje je zapisao  u Boki kotorskoj Ludvik Kuba još daleke 1907.g. Tako, 106 godina  nakon njegovih etnomuzikoloških zapisivanja,  Krešimir Magdić, Mario Katavić, Vinko Didović, Vanda Ferić, Ana Kodrić  i Zlatko Baban , pišu savremene obrade za naš festival.   Ove obrade i naslove koje vidite , izvest će klape po programu koji  slijedi :
 
 
 
Nedelja 28/7   
REVIJALNO VEČE POSVEĆENO LUDVIKU KUBI           
  RENESANSA BOKELJSKE PJESME
 
  Svečano otvaranje   :
 1..    ( mj)  CASTEL NUOVO .. Herceg Novi ... „VRLI NAM BRANKO ZBUTEGA“
                                     - tekst , muzika i aranžman . David Felban
2.       Dječji hor ( klapa) muzkola Tivat –   voditelj  Anđela Homen                   
                1.  „Sinoć Jovo iz Mostara dođe“  -  narodna  , zapis L.Kuba , obrada  Mario Katavić   
                2.  „ Išla cura na vodu”  -  narodna  , zapis L.Kuba , obrada  Mario Katavić   
                
SAVREMENE KLAPSKE  OBRADE PO ZAPISIMA LUDVIKA KUBE IZ 1907.g.:
 
1.  VOX MIRUS   , ženska  vokalna  grupa,   Podgorica , muz.voditelj Mirjana Živković-Kurdadze
     1. Uzrasla je u Novom naranča  , obrada Zlatko Baban    
2. Sinoć mi djevojka za gradom zaspala , obrada Zlatko Baban                      
 
2.  BASKA ,  muška klapa , Baška Voda , muz . voditelj Jure Šaban Stanić 
                    1. S bogom, neharna dušo , obrada Jure Šaban Stanić
                    2. Mila moja s kim si sinoj bila , obrada Jure Šaban Stanić
 
3.  ALATA ,  ženska  vokalna grupa ,  Podgorica , muz. voditelj   Zoja Đurović
                  1.  Hoda , hoda , preko polja  , obrada Vinko Didović                              
                  2.  Zlatni kove  ( i srebreni da ti mnogo sjaš)  obrada Mario Katavić
 
4.  JADRAN , mješovita klapa , Tivat  , muz voditelj  Andrea Orlando 
                  1. Koja  je ono djevojka  , obrada Jure Šaban Stanić
                 2. O javore,  javore , obrada  Jure Šaban Stanić
 
5. BELLEZA , ženska klapa, Tivat , voditelj   Martina Lukšić 
     1. Te tvoje kose, obrada  Mario Katavić                                  
                    2. Teško travi koja kose nema , obrada  Krešimir Magdić 
      
6.  ASSA VOCE , muška klapa , Podgorica , muz.voditelj  Ilija Dapčević  
     1.  Zaspa junak pod  jelom zelenom , obrada  Mario Katavić
                    2.  Mjesečina svu noć sja , obrada Mario Katavić
 
7. INCANTO , ženska klapa , Kotor , muz. voditelj  Vesna Ivanović      
                    1. Žuđenje moje , obrada N.Gregović
 
8. BOKELJSKI MORNARI , mješovita klapa , Kotor  muz. voditelj 
     1.  Tri su mi gore visoke  , obrada  Nikša Čučić
 
9. BISERNICE BOKE, ženska klapa , Kotor  , muz voditelj Vlasta Mandić
                   1.  Ja ljubim tebe moja ružice ,  obrada  Mia Vidović
            2.  Moje janje umiljeno , obrada  Mia Vidović
 
10 . JEDINSTVO  Bar , muška klapa ,   muz. Voditelj Ljuba Marjanov
                    1. Al to tvoje čelo  pokriveno vlasi , obrada  Vanda Ferić 
 
11. AKUŽA  Split ,  muška klapa , Split    muz.  voditelj  Ana Kodrić 
            1.  Veselo srce kuđelju prede,   obrada  Ana Kodrić
 
12. VENTULA  Split , ženska klapa ,  muz. voditelj  Jasminko Šetka
                    1.  Ajd’ idemo jagodo,     obrada   Krešimir Magdić 
                    2.  Sinoć mi djevojka pod gradom zaspala, obrada Krešimir Magdić
 
13. Signum Čapljina , mješovita klapa, muz.voditelj Filip Knežević    
                    1.  Jubavi , ufanje veliko,  narodna  Kubin zapis ,   obrada Rajmir Kraljević  
 
14. Rećina Šibenik , ženska  klapa , muz. voditelj  Eliana Trutin Supe
                    1.  Uranila bila vila , narodna Kubina zapis , obrada  Joško Ćaleta 
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------  
 
                                                   Zatvaranje programa
 
15.  NARENTA  , ženska klapa  ,  Mostar , muz voditelj  Dragan Filipović
                    1.  Još ne sviće rujna zora ,  obrada  Dragan Filipović
16. INCANTO , ženska klapa , Kotor , muz. voditelj  Vesna Ivanović                           
                    2.  Goro moja ,   muz.i tekst  Perper/ Zeković   obrada   Vjera Nikolić        
 
< Prethodno   Sledeće >
RocketTheme Joomla Templates