PROGRAM XIII FESTIVALA 2014 PDF Štampaj E-pošta

XIII MEĐUNARODNI FESTIVAL KLAPA - PERAST 2014.

Perast, 27-29. juna 2014.

učesnici, repertoar i raspored nastupa

 

ŽENSKE KLAPE (10)... 27/6 petak

   

1.ORŠULICE – Vodice                                Voditelj: Prof Ivo Lise

1. VESELO SRCE KUĐELJU PREDE, narodna, zapis L.Kuba, obrada Ana Kodrić Ivelić
2. ZEMLJA, stihovi J.Dukić, muzika i obrada Mojmir Čačija

2.NARENTA Mostar                                 Voditelj: M’ Dragan Filipović

1. USTAĆU RANO JA, narodna Bijela, obrada Dragan Filipović
2. OD KAD TE ZNAM, narodna, obrada Antun Miletić  

3.BELLEZZA Tivat                                    Voditelj: Martina Lukšić

1. TEŠKO TRAVI KOJA KOSE NEMA, narodna, obrada Martina Lukšić
2. AKO TI DRAGA JA NA MORE POĐEM, narodna, obrada Siniša Leo

4.DIVA Široki Brijeg                                 Voditelj: Tomislav Sušac

1. VOZILA SE BARKA  , narodna, obrada Nikola Gregović
2. MAJKA MARI KOSE PLELA, narodna, obrada Ivica Kaleb

5.GAROFULI Bibinje                                 Voditelj: Tomislav Košta

1. JABUKO RUMENA, narodna, obrada Tomislav Košta
2. KAMPOŠONTO, stihovi Ante Nižetić, muzika i obrada Krešimir Magdić

6.ŠTORIJA – Kaštel Kambelovac            Voditelj: Jurica Karuzo                

1. ZDRAVICA, narodna, obrada Nikola Gregović
2. IZIŠLA JE ZELENA NARANČA, narodna, obrada Krešimir Magdić

7.VENTULA – Split                                       Voditelj: Mirko Radan

1. OJ JAGODO, narodna, obrada Krešimir Magdić
2. JO DA ZNAŠ, narodna, obrada Duško Tambača

8.DRAČAMostar                                      Voditelj: M’ Dragan Filipović

1. MUŽIKANTA JA SAM ODABRALA  
2. PERE SE PUTEM FALIJA, narodna – omiško zaleđe, muzika i obrada Duško Tambača

9.INCANTO – Kotor                                      Voditelj: Dušica Ćetković

1. HODA, HODA, narodna, zapis L.Kuba, obrada Vinko Didović
2. PONOĆ JE MILA MOJA MAJKO, narodna, obrada Duško Tambača

10.NEVERIN – Kaštel Lukšić                     Voditelj: Antonela Pilić Burić

1. MILA MOJA ĐE SI SINOJ BILA, narodna, zapis L.Kuba  obrada Jure Šaban Stanić
2. NERETVANSKO RAVNO POLJE, narodna, obrada Joško Ćaleta

   

MJEŠOVITE KLAPE (5)... 27/6 petak

 

1.VETERANI – VAZDA MLADI  – Tivat       Voditelj: Andrea Orlando

1. AOJ BOKO MOJA MILA, stihovi i muzika: Božidar Ivanišević, obrada Nikola Čučić
2. BILA JESAM TVOJA NAJMILIJA, narodna,  obrada Krešimir Magdić

2.KURENAT – Soline Mljet                           Voditelj: Velebit Veršić

1. KOJA JE ONO DJEVOJKA, narodna, zapis L.Kuba, obrada Jure Šaban Stanić
2. LIJEPA TI JE OD JABUKE VOĆKA, narodna, obrada Velebit Veršić

3.CASTEL NUOVO – Herceg Novi             Voditelj: Dušan Duje Tadić

1. ZELENIČKE TIHE VALE, stihovi Dušan Seferović, muzika Lzar Seferović, obrada Dragan Rakić
2. MATERIN PLAČ, stihovi, muzika i obrada Mojmir Čačija

4.ŠKERAC – Medulin                                    Voditelj: Diana Mirković

1. SLATKO SPAVAJ, DUŠO DRAGA, narodna, zapis L. Kuba, obrada Mario Katavić
2. OD ZLATA SU PRAMI TVOJI, narodna , obrada Dinko Fio

5.BASKA – Baška voda                               Voditelj: Jure Šaban Stanić

1. MILA MOJA, ĐE SI SINOĆ BILA, narodna, obrada Jure Šaban Stanić
2. ZBOGOM NEHARNA DUŠO, narodna, obrada Jure Šaban Stanić
 
PROGRAM ZA PUBLIKU: KAŠE DUBROVNIK (za vrijeme glasanja žirija, oko 30 minuta)
ZATIM: Proglašenje pobjednika i dodjela nagrada. 

   

MUŠKE KLAPE (9)... 28/6 subota

 

1.PULENAT – Korčula                                  Voditelj: Velebit Versić

1. SINOĆ MI DJEVOJKA ZA GRADOM ZASPALA, narodna, obrada Krešimir Magdić
2. JO’ LIPA MARIJO, narodna, obrada Velebit Versić prema obradi Nikole Gregovića

2.BOŠKET – Zagreb                                      Voditelj: Marko Lela

1. JABUKO RUMENA, narodna,  obrada Nikola Gregović
2. LOZA U ŠKRIPU, stihovi: Nediljko Begić, muzika i obrada Rajmir Kraljević

3.ASSA VOCE  - Podgorica                         Voditelj: Ilija Dapčević

1. OD IGALA DO ULCINJA, stihovi i muzika: Božidar Ivanišević, obrada A.Vocić
2. LIBAR OD ŽIVOTA, stihovi Pero Picukarić, muzika i obrada Dušan Šarac

4.PRASKA – Podstrana                               Voditelj: Blaženko Juračić

1. JABUKO RUMENA, narodna, obrada Duško Tambača
2. TITRALA SE LIPA MARE, narodna, obrada Blaženko Juračić

5.TREBIŽAT – Trebižat                                  Voditelj: Prof Ivica Kaleb

1. RANO RANI ĐURĐEVICA JELA, narodna, obrada Ivica Kaleb
2. ZEMLJO MOJA, KRUHU BLAGOSLOVLJEN, stihovi Jakša Fiamengo, muzika i obrada Duško Tambača

6.PODVORJE Kaštel Sućurac                 Voditelj: Rajmir Kraljević

1. MOLITVA GOSPI, stihovi i muzika Milan Kovačević, obrada Rajmir Kraljević
2. E, KAD JA IDEN STAREN GRADU, narodna, obrada Joško Ćaleta

7.LIBERO – Leskovac                                   Voditelj: Miroljub Cvetković

1. VINSKA PESMA ,stihovi i muzika Milan Ignjatović, obrada Bojan Stanković
2. HTIO BIH TE ZABORAVIT, narodna, obrada Nikola Buble

8.MORBIN Humac na Braču                     Voditelj: Tomislav Veršić

1. OJ, PELIN, PELINČE, narodna, zapis L.Kuba,  obrada Vinko Didović
2. JAVI MI SE DUŠO, JAVI,  narodna, obrada Tomislav Veršić

9.KAŠE – Dubrovnik                                      Voditelj: Vicko Dragojević

1. STIGLO NAM JE KUMANOVO, narodna,   obrada Vicko Dragojević
2. PODIGLO SE MALO ČETOVANJE, narodna, obrada Vicko Dragojević
     

PROGRAM ZA PUBLIKU: Umjetnički direktor naknadno će napraviti program od cca 30 minuta. Program se izvodi tokom glasanja žirija.

 
 

  NOVA KLAPSKA PJESMA (9)... 28/6 subota

 

1. Narenta Čuj me Gospe od Škrpjela
                              Stihovi, muzika i obrada: Dragan Filipović
 
2. Ventula Kapetanova žena
                              Stihovi, muzika i obrada: Vicko Dragojević
 
3. Libero Mornarska pjesma
                              Stihovi: Vinko Didović, Muzika i obrada: Bojan Stanković
 
4. Trebižat Molitva uz more
                              Stihovi, muzika i obrada: Dragan Filipović
 
5. Štorija Lipo mi te vidit
                              Stihovi: Jakša Fiamengo, Muzika i obrada: Duško Tambača
 
6. Assa voce Peraški akvarel
                              Stihovi: M. Bošković, Muzika:  S.Kovačević, Obrada:  I.Tomas
 
7. Praska Samo mi reci
                              Stihovi: Marina Čapalija, Muzika i obrada: Blaženko Juračić
 
8. Podvorje Tužno more
                              Stihovi: Vesna Paruh, Muzika i obrada: Rajmir Kraljević
 
9. Incanto  Ako pustim suzu
                              Stihovi: Joško Markov, Muzika i obrada: Krešimir Magdić
  


REVIJALNO VEČE... 29/6 nedelja
 
Zavičajne harmonije  – Perast 2014.
 
program će se objaviti naknadno


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Gornji program, repertoar i redosljed nastupa je usvojen od strane Upravnog odbora, na prijedlog Umjetničkog direktora i Stručnog odbora XIII Festivala. 

Zahvaljujemo se svima koji su se odazvali na Konkurse a nijesu ušli u Program ovogodišnjeg festivala. Jedan od najbitnijih razloga za to je veći broj klapa koje su se prijavile a u programu koji je napravljen za nastupe po kategorijama, jednostavno nismo mogli smjestiti veći broj klapa od navedenog broja. Nadamo se da ćemo ove klape čuti u Perastu nekom drugom prilikom.

Vjernoj publici želimo dobru klapsku pjesmu i zabavu na XIII Festivalu.
 
< Prethodno   Sledeće >
RocketTheme Joomla Templates