Program XIV festivala 2015 PDF Štampaj E-pošta
 
XIV MEĐUNARODNI FESTIVAL KLAPA PERAST
 
PROGRAM SA REPERTOAROM
 
25- 28. jun 2015

 

25. jun, četvrtak, 19.00 h,
Promocija knjige Pjesme dalmatske iz Boke Ludvika Kube

Učestvuju: dr Jakša Primorac (Zagreb), dr Zlata Marjanović (Kraljevo), mr Branislav Borozan (Cetinje), dr Slobodan Jerkov (Podgorica), dr Rastko Jakovljević (Beograd)
i klape: Alata (Podgorica), Assa voce (Podgorica) i Belleza (Tivat).
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
26. jun, petak, 21.00 h, Trg Svetog Nikole, Perast
Otvaranje XIV Međunarodnog festivala klapa Perast 2015
 
21.15 Takmičenje u kategoriji Ženske klape
 
Učestvuju:

Kapric (Zadar):
- U đardinu (tradicionalna pjesma, po zapisu Nikole Gregovića; obrada: Stjepana Lukašević)
- Turkinjica konja jaše (tradicionalna pjesma; obrada: Ivana Šutić)
Vox mirus (Podgorica):
- Poskoči đevojko (tradicionalna pjesma; obrada: Minja Vučetić)
- Ja prošetah (tradicionalna pjesma; obrada Nikola Gregović)
Musica viva (Sombor):
- Uzrasla je u Novi naranča (tradicionalnapjesma; obrada: Zlatko Baban)
- Puntižela (tekst, muzika i obrada: Nensi Borozan)
Dalmatinke (Šibenik):
- Zbogom neharna dušo (tradicionalna pjesma, po zapisu Ludivka Kube; obrada: Ivo Mikuličin)
- Dvoje se milovalo drago (tekst: S. Govorčin; muzika i obrada: Dušan Šarac)
Garofuli (Bibinje):
- Vozila se barka (tradicionalna pjesma; obrada: Nikola Gregović)
- Jur večernjica gori (tradicionalna pjesma; obrada: Ante Vezilić)
Škerac (Korčula):
- Uzrasla je u Novi naranča (tradicionalna pjesma, po zapisu Ludvika Kube; obrada: Jure Š. Stanić)
- Ruko moja što si takla (tekst: Jakša Fiamengo; muzika i obrada: Krešimir Magdić)
Ankora (Podstrana):
- Rano rani Đurđevića Jela (tradicionalna pjesma, po zapisu Ludvika Kube; obrada: Jure Š. Stanić)
- Sjela djeva na kamen studeni (tradicionalna pjesma; obrada: Ivo Furčić)
Diva (Široki Brijeg):
- Sinoć Jovo iz Mostara dođe (tradicionalna pjesma, po zapis Ludvika Kube; obrada: Mario Katavić)
- Ne pitam ti biser, zlato (tradicionalna pjesma; obrada: Tomislav Sušac) 
Oršulice (Vodice):
- Teško travi koja kose nema (tradicionalna pjesma, po zapisu Ludvika Kube: obrada: Ana Kodrič-Ivelić)
- Oj, jablane moj visoki (tradicionalna pjesma; obrada: Marko Rogošić)
Bellezza (Tivat):
- Veselo srce kuđelju prede (tradicionalna pjesma, po zapisu Ludvika Kube; obrada: Martina Vuksanović)
- Nemoj šiti stara majko (tradicionalna pjesma; obrada: Martina Vuksanović)
Činkvina (Split):
- Jabuko rumena (tradicionalna pjesma; obrada: Vicko Dragojević)
- More moje, što me ne umori (tradicionalna pjesma; obrada: Dinko Fio)
Incanto (Kotor):
- Hoda, hoda (tradicionalna pjesma, po zapisu Ludvika Kube; obrada: Vinko Didović)
- U zemlju latinsku (tekst: Jakša Fiamengo; muzika i obrada: Krešimir Magdić)
Ćakulone (Zagreb):
- Žuđenje moje (tradicionalna pjesma; obrada: Petra Biskup)
- Moj did (tekst: Drago Ivanišević; muzika i obrada: Duško Tambača)
Alata (Podgorica):
- Triba dušu vidit' (tekst: Ante Nadomir Tadić - Šutra; muzika i obrada: Dragan Filipović)
- J'o da znaš (tradicionalna pjesma; obrada: Duško Tambača)
Neverin (Kaštel Lukšić):
- Odvila se zlatna žica (tradicionalna pjesma; po zapisu Franja Kuhača; obrada: Vicko Dragojević)
- Zapivala tica mala (tradicionalna pjesma; obrada: Ljubo Stipišić Delmata)
 
23.30 Revijalni program
24.00 Proglašenje pobjednika
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
 
27. jun, subota, 21.00 h, Trg Svetog Nikole, Perast
 
21.00 Takmičenje u kategoriji Muške klape
 
Učestvuju:
 
Ardea (Čapljina):
- Koja je ono djevojka (tradicionalna pjesma, po zapisu Ludvika Kube: obrada Jure Š. Stanić)
- Oj more duboko (tradicionalna pjesma; obrada: Josip Degl' Ivellio)
Bukaleta (Pazin):
- Molitva Gospi (tekst i muzika: Milan Kovačević: obrada: Rajmir Kraljević)
- Spušta se noć (tradicionalna pjesma; obrada: Velebit Veršić)
Sagena (Zagreb):
- Ta tvoja usta kada progovore (tradicionalna pjesma, po zapisu Ludvika Kube; obrada: Jure Š. Stanić)
- Trešeta (tekst Hrvoje Crnić/Pavo Marinković/Joško Ćaleta; muzika i obrada: Joško Ćaleta)
Assa voce (Podgorica):
- Peraški nokturno (tekst: Miloš Bošković; muzika: Slobo Kovačević; obrada: Ivan Tomas)
- Izresla ruža rumena (tradicionalna pjesma, obrada: Rajmir Kraljević)
Trebižat (Trebižat):
- O, djevojko, draga dušo moja (tradicionalna pjesma, po zapisu Ludvika Kube; obrada: Tomislav Sušac)
- Hajde zbogom draga ćeri moja (tradicionalna pjesma; obrada: Ivica Kaleb)
Bunari (Vodice):
- Sinoć mi djevojka za gradom zaspala (tradicionalna pjesma, po zapisu Ludvika Kube; obrada: Krešimir Magdić)
- Sagradit ću kuću poli mora (tradicionalna pjesma)
Sebeniko (Šibenik):
- Vozila se barka (tradicionalna pjesma; obrada: Nikola Gregović)
- Šijavica (tradicionalna pjesma; obrada: Dušan Šarac)
Kaše (Dubrovnik):
- Kapetanova žena (tekst, muzika i obrada: Vicko Dragojević)
- Ajmo pjevat, ajmo igrat (tradicionalna pjesma; obrada: Vicko Dragojević)
Morbin (Donji Humac, Brač):
- Slatko spavaj, dušo draga (tradicionalna pjesma; obrada: Vicko Dragojević)
- Za dite moje nerojeno (tekst: Darko Kusanović; muzika i obrada: Tereza Kusanović)
 
22.30 Takmičenje u kategoriji Nova klapska pjesma
 
Učestvuju:
 
Jubav mora (tekst, muzika i obrada: Nensi Borozan) –
Musica viva (Sombor)
Lijepa mala Zagvožđanka (tekst: Ante Nadomir Tadić - Šutra; muzika i obrada: Dragan  Filipović)
Ardea (Čapljina)
Brod života (tekst: Tomislav Božinović; muzika: Mirko Kraljević; obrada: Tomislav Sušec) –
Diva (Široki Brijeg)
Ljudi moga kraja (tekst: Vesna Parun; muzika i obrada: Ivo Mikuličin) –
Dalmatinke (Šibenik)
Neverin (tekst, muzika i obrada: Jadran Jeić/Mladen Glavić) –
Sagena (Zagreb)
Pjeva klapa (tekst: Dejan Milošević, obrada: Rade Radivojević) –
Maris (Kotor)
Bokeljska tišina (tekst, muzika i obrada: Ana Kodrić Ivelić) –
Oršulice (Vodice)
Zmaj sjevernih mora (tekst i muzika: Mirko Nenezić; obrada: Vjera Nikolić) –
Assa voce (Podgorica)
Srce kapetana (tekst: Sanja Perić; muzika: Predrag Nedeljković; obrada: Zoja Đurović) –
Alata (Podgorica)
Slava Perasta (tekst: Božo Vodopija; muzika i obrada: Vicko Dragojević) –
Kaše (Dubrovnik)
 
23.30 Revijalni program
24.00 Proglašenje pobjednika
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
 
28. jun, nedelja, 21.00 h, Trg Svetog Nikole, Perast
 
21.00 Takmičenje u kategoriji Mješovite klape
 
Učestvuju:
 
Stradioti (Herceg Novi/Tivat):
- Dolazim Boko (tekst: Mirjana Bajković; muzika i obrada: Zoran Proročić)
- U tvom tilu grij (tekst: Stipe Budimir; muzika i obrada: Mojmir Čaćija)
Pročulić (Korčula):
- Jabuko rumena (tradicionalna pjesma; obrada: Nikola Gregović)
- Nesriknja jubav (tekst: Ivica Sušić; muzika i obrada: Krešimir Magdić)
Kurenat (Mljet):
- Paun leti (tradicionalna pjesma; obrada: Nikola Gregović)
- Lijepa ti je od jabuke voćka (tradicionalna pjesma; obrada: Velebit Veršić)
Signum (Čapljina):
- More, moje more (tekst i muzika: Minja Vučetić; obrada: Ivan Sušac)
- Kroz planine, brda i gore (tradicionalna pjesma; obrada: Eduard Tudor)
 
21.50 Proglašenje pobjednika 
 
22.00 Zavičajne harmonije - Perast 2015 
 
Učestvuju:
 
Incanto (Kotor):
- Bokeljskoj mornarici (tekst: Miloš Milošević; muzika i obrada: Mia Vidović)
Castel Nuovo (Herceg Novi):
- Zeleničke tihe vale (tekst: Dušan Seferović; muzika i obrada: Dragan Rakić)
Bukaleta (Pazin):
- Spomeni se jedno vrime (tradicionalna pjesma; obrada: Branko Šegović)
- Od zlata su prami tvoji (tradicionalna pjesma; obrada: Rajmir Kraljević)
Belezza (Tivat):
- Pjesma Tivtu (tekst Đuro Odžić, muzika Nikola Gregović, obrada Martina Vuksanović)
Bisernice Boke (Kotor):
- Šjora Mare štramacera (tekst i muzika: Tripo Tomas; obrada: Nikola Gregović/Vlasta Mandić)
- Na kotorskom pazaru (tekst, muzika i obrada: Milorad Minja Vučetić) 
Oršulice (Vodice):
- Bukovico (tradicionalna pjesma; obrada: Ivo Furčić)
- Oj da mi je cimentati more (tradicionalna pjesma; obrada: Ivo Lise)
Diva (Široki Brijeg):
- Volim tebe zapivati gango (tradicionalna pjesma; obrada: Ivica Kaleb)
- Da je meni, lane moje (tradicionalna pjesma, obrada: Ivica Kaleb)
Trebižat (Trebižat):
- Crne oči (tradicionalna pjesma; obrada: Ivica Kaleb)   
- Jablane, jablan (tradicionalna pjesma; obrada: Ivica Kaleb )
Musica viva (Sombor):
- U tom Somboru (tekst i muzika: Blaža Marković; obrada: Marita Topić)   
- Ej, salaši na severu Bačke (tekst i muzika: Zvonko Bogdan; obrada: Marita Topić)  
Alata (Podgorica):
- Splet crnogorskih pjesama (tradicionalne pjesme; obrada: Zoja Đurović)
Corone (Sarajevo):
- Evo srcu mom radosti (trad. obrada Tijana Vignjević)
- Kraj tanana šadrvana ( trad. obr. Tijana Vignjević )
Sebenico (Šibenik):
 - Ljubav je ka cvit limuna (t: Krste Juras, muzika : Nikica Kalodjera )
 - Šibenska balada (t: Krste Juras, muzika i obrada Dušan Šarac).
Assa voce (Podgorica):
- Stara varoš (tradicionalna pjesma; obrada: Slobodan Jerkov)
- Bakalar (tekst i muzika: Tripo Tomas; obrada: Ivan Tomas)
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
RocketTheme Joomla Templates