Audio snimci PDF Štampaj E-pošta

Ovdje možete poslušati klape sa XVI Festivala klapa 2017. godine

Petak 30.06.2017. godine

Ženske klape:

1. ZVIZDAN -  Posušje, Bosna i Hercegovina 
AJD, IDEMO JAGODO (narodna  po zapisu Ludvika Kube, obrada Krešimir Magdić)
NA NERETVI VODI LADNOJ (narodna,  obrada  Krešimir Magdić)

2. KANDELORA - Zemunik, Hrvatska
KAD SE HVATA ŽENSKO KOLO (narodna iz Budve,  obrada Mario Katavić)
GOSPO AJDE DOMA (narodna, obrada Marko Rogošić)

3. BURA - Mostar, Bosna i Hercegovina
POSKOČI DJEVOJKO, RUMENA JABUKO (tekst, muzika i obrada: Milorad Minja Vučetić)
PERE SE PUTEM FALIJO (narodna, obrada: Duško Tambača)

4. PERUŽINI  - Pag, Hrvatska
ODVILA SE ZLATNA ŽICA (narodna,  obrada: Vicko Dragojević)
JUR VEČERNJICA GORI (narodna, obrada: A.Vezilić)

5. NARENTA - Mostar, Bosna i Hercegovina
USTAT ĆU RANO JA (narodna iz Bijele, obrada: Dragan Filipović)
JESI MAJKO MLADA BILA (narodna, obrada: Dinko Fio)

6. SKONTRADURA - Dubrovnik, Hrvatska
HODA HODA (narodna po zapisu L. Kube, obrada: Vinko Didović)
DIVOJKA JE ZELEN BOR GOJILA (narodna, obrada: Marko Rogošić)
                  
7. DIVA -  Široki brijeg, Bosna i Hercegovina
RADOST IZNENADA  (prema zapisu F. Kuhača, obrada: Tomislav Sušac)
U SJENI DUBLJA ZELENA (narodni napjev, obrada: Krešimir Magdić)

8. ANKORA – Podstrana,  Hrvatska
NEVINA DJEVA POLAKO HODI (narodna po zapisu L. Kube, obrada: Jure Šaban Stanić)
BILE SU SESTRICE TRI (narodna, obrada: Joško Ćaleta)                 

9. ŠTORIJA - Kaštel Kambelovac, Hrvatska
RANO RANI ĐURĐEVIĆA JELA (narodna iz Dobrote, obrada: Jurica Karuza)
ĆA JE MORE (narodna, obrada: Ivan Matetić Ronjgov)

10. STENTORIA - Daruvar, Hrvatska
JABUKO RUMENA (narodna, obrada: Joško Ćaleta)
HODI ZBOGOM SUNCE MOJE ŽARKO (narodna, obrada: Joško Ćaleta)

Nova klapska pjesma (I dio):

1. Ženska klapa BELLEZZA - Tivat, Crna Gora
SAMA NASRID PORTA (tekst, muzika i obrada: Ana Kodrić-Ivelić) 

2. Ženska klapa BURA - Mostar, Bosna i Hercegovina
BOKA (tekst: Dragan Popadić, muzika i obrada: Dragan Filipović)

3. Muška klapa VALDIBORA - Rovinj, Hrvatska
MERJANE, MERJANE (tekst, muzika i obrada D. Tambača)

4. Ženska klapa  SKONTRADURA - Dubrovnik, Hrvatska
GOSPA OD ŠKRPJELA (tekst: Daniel Načinović, muzika i obrada Krešimir Magdić)

5. Ženska klapa MARIS - Kotor, Crna Gora
O, PERASTE (tekst, muzika i obrada: Bobo Nikolić) – izvedba van konkurencija

 

Subota 01.07.2017. godine

Muške klape:

1. PRASKA - Podstrana, Hrvatska
MOLITVA GOSPI (tekst i muzika: Milan Kovačević, obrada: Rajmir Kraljević)
BILA GOLUBICE (narodna, obrada: Nikolaj Žličar)

2. CASTEL NUOVO - Herceg Novi, Crna Gora
OJ, PELIN PELINČE (narodna, po zapisu L. Kube, obrada: Vinko Didović) 
TESTAMENTUM (tekst, muzika i obrada: Ljubo Stipišić Delmata)

3. GRGA - Posušje, Bosna i Hercegovina 
UZRASLA JE U NOVI NARANČA (narodna ,po zapisu L. Kube, obrada: Jure Šaban-Stanić)
EVO SVIĆE BILA ZORA (narodna, obrada: Mojmir Čačija)

4. VALDIBORA - Rovinj,  Hrvatska
BORSA MOJE MATI (tekst: Minja Bojanić, muzika i obrada: Željko Vlaho)
NA ME POGLED SVOJ OBRATI (narodna po zapisu Frana Kuhača, obrada: Miho Bulić)                        

5. JACERA - Šibenik , Hrvatska 
O JAVORE, JAVORE (narodna, po zapisu L. Kube, obrada: Jure Šaban Stanić)
NEMA BOJEG (tekst: Pero Picukarić, muzika i obrada: Dušan Šarac)

6. ASSA VOCE - Podgorica, Crna Gora
ODA BOKI (tekst: Vladimir Brguljan, muzika i obrada: Jovanka Veljović)
ZMAJ SJEVERNIH MORA (tekst i muzika: Mirko Nenezić, obrada: Milivoje  Pićurić)

7. FILIP DEVIĆ - Split, Hrvatska 
PAUN LETI (narodna, obrada: Vinko Lesić) 
ODEŠ LI MILA (tekst: Stjepan Benzon, muzika i obrada: Vinko Lesić)

8. PINGENTUM  - Buzet, Hrvatska
BURA (tekst: Obrad Pavlović, muzika: Milan Kovačević, obrada: Mija Kovačević)
BILO VAVEK VESELO (narodna, obrada: Ivan Matetić Ronjgov)

Nova klapska pjesma (II dio):

1. Ženska klapa ŠTORIJA - Kaštel  Kambelovac, Hrvatska
KURJOŽACA (tekst: Anela Borčić, muzika i obrada: Jurica Karuza) 

2. Muška klapa CASTEL NUOVO - Herceg Novi, Crna Gora
MORNARSKE ĆAKULE (tekst, muzika i obrada: Siniša Jovanov) 

3. Ženska klapa ALATA - Podgorica, Crna Gora
AUREOLA (tekst i muzika: Mirko Nenezić, obrada: klapa Alata) 

4. Muška klapa ASSA VOCE - Podgorica, Crna Gora
POD ODRINOM (tekst Mila Moškov, muzika i obrada: Ivan Tomas)

5. Ženska klapa BELLEZZA -Tivat, Crna Gora
FAŠINADA (tekst: P. Mirić, muzika i obrada: Vicko Dragojević)  

 

 
RocketTheme Joomla Templates